Umysł na bretariańskiej ścieżce

Kiedy łączysz się z tym doświadczeniem, to wkraczasz tam gdzie odbędzie się wielka konfrontacja z twoim umysłem. Może teraz, nawet nie jesteś świadomy jak wiele myśli i przekonań jest w jego zasięgu. Próba z którą będziesz miał do czynienia, z jednej strony jest bardzo trudna, jednak przekraczając pewne progi wiary w umysł, pojawisz się tam, gdzie prostota będzie tak przestrzenna, że będziesz zdziwiony pozorem piekła, które stworzył dla twych potrzeb umysł :).

*Umysł użyje tysiąca kontrargumentów, by ściągnąć cię ponownie do szeregu, gdzie szablon wydaje się być bezpieczniejszy. Zrobi to tak wiele razy, tyle ile będziesz potrzebował, by w końcu, wszystko to co udawało ciebie, rozmyło się w niezmiennej prawdzie o twej mocy.
Kiedy staniesz się świadomym świadkiem tej gry, zobaczysz kruchość tych nieprawdziwych myśli.
*Umysł, będzie pragnął przekonać ciało, że jest słabe bez jedzenia czy picia, a ono przez jakiś czas będzie mu wierzyło. I może minąć trochę czasu zanim się przekona, że jest odwrotnie: że bez jedzenia, czuje się dużo lepiej, ma więcej energii i jest szczęśliwe w tych wibracjach wolności od przymusu spożywania pokarmu.
*Umysł, może sugerować, że ok, możesz nie jeść czy nie pić, ale zapomnij o wysiłku fizycznym, sporcie i wszelkiej aktywności- to jest świetny blef, bo właśnie ruch stwarza ogromny przepływ energii i dzięki cudownemu ruchowi stajesz się jeszcze potężniejszy w swym doświadczeniu brethariańskim.
*Umysł opowie ci historię, że będziesz wyalienowany, że ludzie nie zrozumieją i wciąż będziesz musiał udowadniać, że jesteś tam gdzie chcesz być. Być może, kiedy jeszcze będziesz wierzył takiej opowieści, pojawią się ludzie, którzy potwierdzą te tezy. Jednak kiedy ugruntujesz się w swej pewności potwierdzonej przez doświadczenie siebie bez jedzenia, to pojawią się lustra pełne rezonansu z twoim wyborem i być może potrzebujący potwierdzenia swych pragnień poprzez ciebie.

Kiedy w końcu rozpoznasz te wszystkie gierki i przestaniesz utożsamiać się z wszelkimi negującymi myślami, zaufasz swej Boskiej Istocie, staniesz twardo na Ziemi. Jednak bez potrzeby walki, z pełną czułością wobec samego siebie we wszystkim, wzniesiesz się ponad wszelkie pozorne ograniczenia stworzone przez umysł. Rozpoznasz, że nie jesteś umysłem, a Kimś Kto jest świadkiem tych wszystkich nietrwałych myśli. W tym kryje się twa Moc i Odwaga, by żyć zgodnie z wewnętrznym prowadzeniem.

Nulina

Reklamy